Τα κορίτσια του Δημήτρη Πελεκίδη, μετά την πρόκριση την προηγούμενη Κυριακή επί της Ελβετικής Σπόνο Ίγκλς και με την ψυχολογία στα ύψη, πέρασαν από το Πανόραμα με 22-20 κάνοντας το 3/3 στο πρωτάθλημα και βρίσκονται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Αντίθετα, για το Πανόραμα μετά τον Ευρωπαϊκό αποκλεισμό, ήρθε και η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα μετά τις 2 νίκες.

Η ομάδα του Δικεφάλου του Βορρά ήταν καλύτερη σε όλο το διάστημα του αγώνα και δεν κοίταξε ποτέ πίσω στο σκορ. Σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου βρισκόταν μπροστά με 1 ή 2 γκολ διαφορά για να πάει προηγούμενος στα αποδυτήρια με 12-10. Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ πάτησε γκάζι, έφτασε στο +5 στο 18-13. Η γηπεδούχος ομάδα αντέδρασε μείωσε σε 17-19, παρ΄όλα αυτά οι ασπρόμαυρες στο τελευταίο δεκάλεπτο διαχειρίστηκαν το +2 έως το τελικό 22-20.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για ΠΑΟΚ και Πανόραμα, απέναντι σε Άρη Νίκαιας και Αναγέννηση Άρτας αντίστοιχα, σε δύο εβδομάδες , καθώς υπάρχει διακοπή για την Εθνική ομάδα.

ΑΕΠ Πανόραμα - ΠΑΟΚ mateco 20-22. Με κεκτημένη ταχύτητα από την Ευρωπαϊκή πρόκριση, ο ΠΑΟΚ πέρασε από το Πανόραμα για την 3η αγωνιστική, κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 22-20. Reviewed by GEORGE GEOPONOS on Οκτωβρίου 19, 2024 Rating: 5