Επέστρεψε εμφατικά στις νίκες ο ΠΑΟΚ, 17-6 τους Τράχωνες Αλίμου

Στις νίκες με εμφατικό τρόπο επέστρεψε ο ΠΑΟΚ επικρατώντας με 17-6 εκτός έδρας των Τραχώνων Αλίμου για την 4η αγωνιστική της Futsal Super League.

Ο Δικέφαλος πήρε γρήγορα το προβάδισμα με τρία γκολ στα πρώτα πέντε λεπτά της αναμέτρησης ενώ με δυο συνεχόμενα γκολ του Λορέντζο έκανε εύκολα το 5-0. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μειώσουν και έκαναν το 3-6 αλλά οι «ασπρόμαυροι» βρήκαν τις λύσεις στην επίθεση και έκλεισαν το ημίχρονο στο +8.

Στο δεύτερος μέρος ο ΠΑΟΚ συνέχισε να έχει τον έλεγχο της αναμέτρησης, διατήρησε και διεύρυνε το προβάδισμα του και πανηγύρισε τη νίκη με 6-17.

Επόμενος αγώνας για τον Δικέφαλο είναι προγραμματισμένος για την επόμενη Κυριακή (13/10) με αντίπαλο τον Πήγασο στο κλειστό της Μίκρας.

Επέστρεψε εμφατικά στις νίκες ο ΠΑΟΚ, 17-6 τους Τράχωνες Αλίμου Reviewed by GEORGE GEOPONOS on Οκτωβρίου 14, 2024 Rating: 5