Στο πρώτο ημίχρονο, οι παίκτες του Δικεφάλου μπήκαν «μουδιασμένα» στο γήπεδο, επιτρέποντας στους γηπεδούχους να δημιουργήσουν μία μικρή διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο, 6-2. Στη συνέχεια, οι «ασπρόμαυροι» ανέβασαν ρυθμό και στα δύο μέρη του γηπέδου, κάνοντας την ανατροπή, 7-8.

Το παιχνίδι μπορεί ισορρόπησε, 10-10, ωστόσο με νέο «ασπρόμαυρο» σερί, ο ΠΑΟΚ πήρε τα... ηνία, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια προηγούμενος στο σκορ με 12-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ έλεγχε τον ρυθμό του αγώνα, διατηρώντας το προβάδισμα που είχε... χτίσει από το τελευταία πεντάλεπτο του πρώτου μέρους. Οι «ασπρόμαυροι» διατηρούσαν σε απόσταση... ασφαλείας τους γηπεδούχους, έχοντας διαρκώς προβάδισμα δύο με τριών τερμάτων, 17-19.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του, κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, παίρνοντας σαφέστατο προβάδισμα, 22-29. Η εικόνα στα τελευταία τέσσερα λεπτά δεν άλλαξε, με τον Δικέφαλο να παίρνει ακόμα μία σημαντική νίκη με 23-29.

Ιωνικός - ΠΑΟΚ 23-29.Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στη Handball Premier ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας στην Αθήνα του Ιωνικού Ν. Φιλαδέλφειας με 23-29, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής. Reviewed by GEORGE GEOPONOS on Μαρτίου 02, 2024 Rating: 5