Champions League: Αποκλεισμός για τον ΠΑΟΚ με πέναλτι-εφεύρεση από την ανώτερη Σερβέτ

Ο ΠΑΟΚ πάλεψε κόντρα στη Σερβέτ για να πάρει την πρόκριση στα plaoffs του UEFA Women’s Champions League, αλλά το πέναλτι-εφεύρεση και η ανωτερότητα της ελβετικής ομάδας στάθηκαν εμπόδιο στις "ασπρόμαυρες".

Η πρωταθλήτρια Ελβετίας έβαλε, για ακόμη μια σεζόν, τέλος στα όνειρα της γυναικείας ομάδας του ΠΑΟΚ να βρεθεί στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0. Στο 67ο λεπτό η Σερβέτ πήρε προβάδισμα, με πέναλτι-εφεύρεση της Βουλγάρας διαιτητή, με τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ να διαμαρτύρονται έντονα.

Οι "ασπρόμαυρες" προσπάθησαν στα τελευταία λεπτά να πιέσουν, για να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης, αλλά στο 90+1' η Σερβέρ πέτυχε και δεύτερο τέρμα, σφραγίζοντας τη νίκη και την πρόκριση στα playoffs του CHL.

Champions League: Αποκλεισμός για τον ΠΑΟΚ με πέναλτι-εφεύρεση από την ανώτερη Σερβέτ Reviewed by GEORGE GEOPONOS on Σεπτεμβρίου 07, 2024 Rating: 5