Η Super League Κ17 ξεκίνησε με ένα μεγάλο ντέρμπι, αφού ο Παναθηναϊκός υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν ένα όμορφο παιχνίδι, το οποίο είχε αρκετές ευκαιρίες και τελικά έληξε χωρίς νικητή.

Το «Τριφύλλι» ήταν ανώτερο στο πρώτο ημίχρονο, έχασε σημαντικές ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί με σουτ του Νεμπή στο 26', σε μια φάση που δημιούργησε με την ασίστ του ο Ιωάννου. Στην επανάληψη οι Θεσσαλονικείς βελτιώθηκαν και ισοφάρισαν με τον Κρομμύδα στο 72', ενώ 6 λεπτά μετά μπορούσα να κάνουν την ολική ανατροπή, όμως ο Σταμέλλος απέκρουσε την εκτέλεση πέναλτι. Κάπως έτσι, το 1-1 διατηρήθηκε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Παναθηναϊκός: Σταμέλλος, Λάβδας, Δημακόπουλος (90+’ Τσιμερίκας), Γαζής, Βύντρα, Θεοχάρης, Ρεμούνδος (70′ Γκοτσάι), Αργυρόπουλος, Ψαρρής (70′ Τουνουσίδης), Ιωάννου (60′ Κίτσας), Νεμπής.

ΠΑΟΚ: Mαλιγκίν, Μεγγίδης (85′ Χριστοδούλου), Λουτζιανιώτης (65′ Λύρατζης), Μόκρης, Αυγητίδης, Παπαδόπουλος, Κρομμύδας, Γκιόκα, Αρετής (85′ Καραγκιόζης), Μπέρδος, Κάνιος (53′ Γεωργιάδης).

Πρεμιέρα με ισοπαλία

για την Κ17 κόντρα

στον Παναθηναϊκό!

Άτυχοι οι ποδοσφαιριστές των Δ. Ορφανού και Α. Κρινίτσα στην

Αθήνα!

Παρότι καλύτερος από τον αντίπαλό της, η Κ17 του ΠΑΟΚ δεν πήρε αυτό

που άξιζε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

ο τερματοφύλακας των “πράσινων” απόκρουσε το πέναλτι που κέρδισε

ο Δημήτρης Μπέρδος και εκτέλεσε ο Ευάγγελος Γκιόκα.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Κρομμύδας σημάδεψε στο 60΄ το δοκάρι

του Παναθηναϊκού, με τους “ασπρόμαυρους” να ετοιμάζονται πλέον

για το εντός έδρας παιχνίδι με τον Βόλο, την ερχόμενη Κυριακή.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Mαλιγκίν, Μεγγίδης (85′ Χριστοδούλου),

Λουτζιανιώτης (65′ Λύρατζης), Μόκρης, Αυγητίδης, Παπαδόπουλος,

Κρομμύδας, Γκιόκα, Αρετής (85′ Καραγκιόζης), Μπέρδος, Κάνιος

(53′ Γεωργιάδης).

Ισόπαλο το ντέρμπι Παναθηναϊκού και ΠΑΟΚ μεσα στην Αθηνα στην πρεμιέρα της Super League K17. Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ έμειναν στο 1-1, στην πρεμιέρα της Super League Κ17, σε ένα ματς όπου είχε αρκετές φάσεις και με μεγάλη ένταση. Reviewed by GEORGE GEOPONOS on Σεπτεμβρίου 14, 2024 Rating: 5